ageval.euMotoryzacjaMotoporadnik › Zwiększone zainteresowanie kursami na prawo jazdy

Zwiększone zainteresowanie kursami na prawo jazdy

Warszawa organizuje przyszłych kierowców. Do końca 2012 roku kursy te będą przebiegały na starych zasadach. Od następnego, część teoretyczna podczas egzaminu państwowego ulegnie radykalnej zmianie. Nic dziwnego, że tak liczne grupy osób dokonują zapisów na przed wprowadzeniem nowych przepisów. W ten sposób chcą uniknąć poważnych problemów związanych z dokonywanymi zmianami.

Nie tylko szkoła jazdy warszawa zauważyła, że pod koniec 2012 roku znacznie większa ilość osób zapisuje się na kurs. Ma to bliski związek z wprowadzeniem nowych przepisów.

szkoła-jazdy-warszawa

Zmniejszenie ilości kolizji oraz wypadków

Eksperci, jak i uważają, że nowy system egzaminów nie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na ulicach. Przyczyni się tylko do dłuższego uzyskiwania prawa jazdy. Zarówno Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, jak i szkoła jazdy Warszawa będzie częściej odwiedzana przez przyszłych kierowców. Co należałoby uczynić, by zmniejszyć ilość wypadków samochodowych? Szczególną uwagę należałoby poświęcić systemowi karania ,,piratów'' drogowych. Z wielu porównań wynika, że w Polsce mandaty stoją na jednym z niższych poziomów. Tylko zwiększenie ilości punktów oraz sum finansowych może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Świadomość uzyskania kilkutysięcznego mandatu lub szybkiej utraty prawa jazdy na pewno zmieniłaby nastawienie kierowców. Zapewne nie podejmowaliby ryzykownych manewrów oraz często łamania zasad ruchu drogowego. Czy doprowadziłoby do takiego zachowania? Dopóki nie zostanie zmieniony system karania kierowców, nikt się o tym nie dowie. Może za kilka lat będziemy świadkami przemian.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać