ageval.euPodróżeWakacje › Znaczenie żeglarstwa na tle historii

Znaczenie żeglarstwa na tle historii

istniało już od czasów starożytnych. Pełniło głównie funkcję transportową. W tamtych czasach większość wybierała podróż statkiem w celu przemieszczenia się z jednego miejsca do drugiego. Drogi były niebezpieczne i można było wpaść w ręce złodzieja. Zyskiwało się jednak na czasie, co ówcześnie było dużym udogodnieniem.

Brak pomysłu na wakacje? rejsy żeglarskie mogą być wspaniałą przygodą, którą nie tylko bawi i przynosi harmonię, ale i uczy nowych umiejętności, do których zalicza się praca w grupie.

to niebezpieczeństwo?

Rejsy żeglarskie niekiedy także bywały niebezpieczne. Podczas sztormu, kiedy to wieje bardzo szybki wiatr i statek unoszony jest na wielkich falach. Innym powodem byli zbójcy którzy wystawiali fałszywe światła widziane z oddali jako światła latarni. Zazwyczaj działali nocą , gdy podpływał statek plądrowali go.
Dzisiaj w środkach masowego przekazu możemy usłyszeć o grupach przestępczych specjalizujących się w porwaniach statków. Ich głównym celem jest jak najszybsze dotarcie do kapitana statku, w celu jego przejęcia. Żądają oni później okupu za uwolnienie zakładników, a pieniądze przeznaczają na szkolenie innych. Ale nie powinno to nas zrazić do rejsów żeglarskich.

rejsy żeglarskie

Dzisiaj

Czu rejsy żeglarskie są dziś popularne? Jak najbardziej! Odbywają się caly rok, jednak najpopularniejsze są te letnie – dla chętnych w rożnym wieku. Dla młodych – na morzu, które łączą w sobie zabawę i naukę. Dla starszych – samotne lub kameralne , które pozwalają zapomnieć o miejskim zgiełku i problemach dnia codziennego. Rejsy żeglarskie to rozwiązanie nie tylko dla samotników, ponieważ często wymagają pracy grupowej. A niekiedy są okazją do nowych znajomości…

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać