ageval.euPracaGospodarka › Zielony trend na światowych rynkach

Zielony trend na światowych rynkach

Kontestatorskie ruchy, które pod koniec lat 60 doprowadziły do rozkwitu kontrkulturowego ruchu hippisów i innych młodzieżowych grup nadal mają w dzisiejszym świecie własne echo. Teraz to o wegetarianach, weganach i innych osobach związanych z szeroko pojętym ruchem ekologicznym mówi się, że kontynuują tradycję tamtego czasu. Bycie „zielonym” to już nie tylko pewna orientacja światopoglądowa, ale również zapotrzebowanie na produkty, które spełniają wyśrubowane ekologiczne normy.

Jednym z takich przykładów są bio kosmetyki, które są produkowane jedynie z ekologicznych składników i podczas produkcji ograniczona jest emisja szkodliwych związków.

Rozwijający się rynek

Rynek produktów kierowanych do ludzi pozytywnie zakręconych ekologicznie systematycznie się powiększa. Chwilowo spełniający normy ekologiczne wytwarzają raptem 0,1% dochodu całego rynku dóbr. Z czasem ten stan ma się zmienić. Powstają całe linie produkcyjne i fabryki przystosowane do zmniejszonego zużycia energetycznego, korzystające z materiałów pochodzących jedynie z pewnych źródeł. Swój udział w rynku mają też indywidualne , stawiające na realizację małych zamówień i unikalność własnych produktów. Dają one konsumentom poczucie wyjątkowości i stanowią swoją własną markę.

Dobra luksusowe

Największy udział w ekologicznym rynku (obecnie na poziomie około 70%) mają producenci żywności. Na drugim miejscu znajdują się , których składniki spełniają wysokie normy i nie są testowane na zwierzętach. Biegun dla nich stanowi ekologiczna, która jednak na razie dopiero zdobywa sobie popularność.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać