ageval.euPraca › Zawód tłumacza i lektora

Zawód tłumacza i lektora

Po zakończeniu edukacji czas się wziąć do pracy. Obrona pracy magisterskiej to dla większości młodych ludzi moment, w którym ostatecznie są oni odcinani od budżetu rodziców i muszą zacząć utrzymywać się sami. Mogą wybrać dwie podstawowe drogi: zdecydować się na pracę w firmie, albo założyć własną. Oba wyjścia są warte uwagi, ale przecież szczegóły zależą tylko i wyłącznie od posiadanego doświadczenia oraz umiejętności zawodowych. I tak grupa młodych osób, będących na stopie przyjacielskiej, może sobie wspólnie założyć szkołę językową czy biuro tłumaczeń.

Czasem kilka osób znających angielski, hiszpański kwidzyn i kilka innych może otworzyć świetną szkołę językową czy nawet biuro tłumaczeń.

Na rynku jest bardzo dużo instytucji, które poszukują tłumaczeń z różnych języków m. in. , angielski, francuski czy inne, więc z pewnością taka usługa się wszystkim przyda. Nie można wtedy tracić klienta z oka i pewnie na początku działalności będzie nieco trzeba spuścić z ceny, aby tak funkcjonujący mógł zdobyć klientów i przebić się przez dużo bardziej doświadczoną konkurencję. Na rynku jest także pewne zainteresowanie nauką języków obcych i tutaj też otwiera się pewna furtka.

Edukacja, edukacja….

Zanim jednak założy się własną firmę, trzeba mieć do tego podstawy merytoryczne. Nie wystarczy znać hiszpański czy angielski, aby móc dokonywać w nim przekładów, szczególnie ustnych czy uczyć tego języka. Tłumacz i to nie to samo co filolog. Dlatego lepiej jest się o swoją zawodową przyszłość zatroszczyć jeszcze na studiach i tam starać się zdobyć przynajmniej podstawowe doświadczenie. Można zdecydować się bezpłatne praktyki w agencji tłumaczeń czy szkole językowej po to, aby zdobyć w niej pewne know how. Następnie powinno się rozpocząć własną praktykę i zacząć zdobywać pierwszych klientów. Tak realizowana strategia powinna zakończyć się sukcesem, a młody tłumacz czy osiągnie w życiu stabilną pozycję zawodową.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać