ageval.euPracaPracownik › Zarządzanie dużym przedsiębiorstwem a zasady BHP

Zarządzanie dużym przedsiębiorstwem a zasady BHP

Każda firma podlega kontroli Państwowej Inspekcji pracy pod kontem bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie zawsze chodzi jedynie o szkolenia BHP, ale często także o warunki w pracy i o regulaminy w siedzibie. Inspektorzy sprawdzają, czy dba o pracownika i czy nie stosuje na nim karalnych lub niedozwolonych działań mających na celu zwiększenie jego wydajności kosztem jego komfortu.

Eltad oferuje doradztwo bhp, a także wiele innych usług dla dużych, a także małych przedsiębiorstw. Firma ta zajmie się wszelkimi problemami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Jak unikać nieporozumień

Każda duża firma posiada swój regulamin, brak wiedzy na temat formułowania zasad w takim dokumencie, może doprowadzić do powstawania nieporozumień. Dlatego najlepszym wyjściem jest zlecanie np. poprzez przygotowywanie takich regulaminów. Dobrze przygotowane dokumenty rozjaśnią to co wolno, a czego nie wolno w pracy, ale w ramach zasad BHP.

Praktyki narażające pracodawce nawet na działania prokuratury

Nie wszyscy pracodawcy dbają o swoich pracowników, a nawet starają się ich zastraszyć lub wymusić na nich konkretne działania. czy nawet to praktyki, w których nawet profesjonalne doradztwo BHP nie pomoże. Na szczęście większość pracodawców widzi w swoich pracownikach współpracowników, a nie niewolników. Dlatego tradycyjne doradztwo BHP będzie wystarczające.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać