ageval.euPracaPracownik › Wysokie kwalifikacje – stabilna sytuacja zawodowa

Wysokie kwalifikacje – stabilna sytuacja zawodowa

Sytuacja na rynku pracy martwi nie tylko tych, którzy borykają się z brakiem pracy. Jest to również duże zmartwienie dla tych, którzy aktualnie posiadają miejsce zatrudnienia. Przez brak stabilności na rynku pracy istnieje duża niepewność wśród pracujących, którzy muszą stale podnosić swoje kwalifikacje aby przy ewentualnej redukcji etatów móc bez większych problemów znaleźć pracę.

Aby skutecznie i trwale podnieść swoje kwalifikacje trzeba przede wszystkim zdać egzamin na prawo jazdy. Najlepiej skorzystać ze oferty na stronie http://www.szkolajazdyzebra.pl/kurs-prawa-jazdy - ta firma ma przede wszystkim duże doświadczenie.

Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim sektorze znaleźliśmy zatrudnienie. Im bardziej specjalistyczne stanowisko – tym łatwiej znaleźć szkolenia, dzięki którym nasze kwalifikacje zostaną zdecydowanie zwiększone.
Dotyczy to między innymi sektora produkcji. Pracownicy dużych fabryk mogą między innymi szukać kursów, gdzie zdobędą kwalifikacje do obsługi skomplikowanych urządzeń oraz programowania ich aby wykonywały określone w procesie produkcji czynności.

Sprzedaż i dystrybucja

Niedawno, jeden najpopularniejszych socjologów opublikował pracę na temat zatrudnienia, która dotyczy nowych zawodów i płac. Omówione tam zostały między innymi zawody, które są coraz częściej oblegane przez pracowników a wiążą się z szeroko pojętym internetem. Jest to tak zwana lista bulshit jobs. Chodzi w niej o to, że coraz więcej pracy ludzie wykonują bez korzyści dla reszty społeczeństwa. Wiele zawodów mogłaby dzisiaj przestać istnieć i nikt nie odczułby ich braku. Wniosek z całej analizy nie jest zbyt pozytywny. Wychodzi z niego bowiem na to, że ludzie wykonujący całkowicie niepotrzebną dla społeczeństwa pracę – zarabiają czasem więcej niż ci, którzy wykonują bardzo istotną pracę dla reszty ludzi. Nie ma jednak w tym niczego, o ewentualnym rozwiązaniu tej beznadziejnej sytuacji. Jest to raczej rejestr obecnej sytuacji i trafna interpretacja.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać