ageval.euDomPorady techniczne › Wymiana powietrza dzięki wentylacji

Wymiana powietrza dzięki wentylacji

Komputer wentylowany jest procesem wymiany powietrza. Zazwyczaj kojarzy się z klimatyzacją oraz z chłodzeniem, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. tak naprawdę jest po prostu wymianą powietrza, jednak najczęściej jej funkcją jest właśnie chłodzenie pewnych pomieszczeń czy systemów działających w maszynach i różnorakich urządzeniach elektronicznych czy mechanicznych. Takimi urządzeniami są na przykład komputery oraz samochody.

Jednak najczęściej znajduje się ona w domach i innych wnętrzach. BestKlim wentylacja warszawa to firma oferująca najlepsze wentylatory i klimatyzatory w Warszawie!

a

W komputerze wentylator służy odprowadzaniu ciepła z procesora, co zapobiega jego przegrzaniu, a więc podtrzymuje jego sprawną pracę. Procesory stosowane obecnie w komputerach pracują bardzo szybko, a więc wydzielają duże ilości ciepła i wymagają nieustannego chłodzenia. W komputerach można napotkać dwa rodzaje chłodzenia: aktywne i pasywne. Coraz częściej spotyka się także chłodzenie cieczą. Chłodzenie aktywne wymaga udziału wentylatora, który wymusza ruch powietrza w okolicach pracującego procesora, i tym samym ciepłe powietrze zamieniane jest na powietrze chłodne w cyklu wymiany.

Trochę chłodzenia

Chłodzenie pasywne, czyli bierne, nie wymaga użycia żadnego dodatkowego urządzenia i opiera się jedynie na zasadach fizyki. Występuje tutaj konwekcja cieplna, czyli chodne powietrze wypierane jest przez cięższe, ciepłe powietrze. Dzięki wymianie powietrze w komputerach stale pozostaje w ruchu i ulega spontanicznemu ochłodzeniu. Oczywiście konwekcja zachodzi także w mieszkaniach i domach, ale nie jest to wystarczający sposób na wymianę powietrza, dlatego zawsze montuje się , który ułatwia tę wymianę.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać