ageval.euDom › Wybieramy płytki na taras

Wybieramy płytki na taras

Remontując bądź wyjście do ogrodu, coraz więcej ludzi decyduje się na wyłożenie specjalnymi płytkami. , bo o niej mowa, posiada jednak zarówno wady i zalety, dlatego nim się na nią zdecydujemy, warto przemyśleć czy będziemy z niej zadowoleni.

Zadbanie o wygląd tarasu bądź balkonu, jest niezwykle ważne. Odpowiednio dobrana płytka elewacyjna, sprawi, iż zarówno my jak i nasi bliscy z radością będziemy na nich spędzać czas!

Rodzaje płytek elewacyjnych

Najpopularniejsze , które są najczęściej wykorzystywane w remontach zewnętrznych to: porcelanowy (który pokryty jest matowym szkłem), płytki klinkierowe (szkliwione bądź nieszkliwione) oraz specjalny rodzaj terakoty mrozoodpornej.

Na co zwracać uwagę

Przy kupnie płytek, warto zwrócić uwagę, aby ich nasiąkliwość nie przekraczała 3% (dlatego odpowiedni jest gres, oraz klinkier). Poza tym, należy pilnować, aby były one wysokiej klasy, jeżeli chodzi o ścieralność (najlepiej IV lub V) oraz aby posiadały powłokę antypoślizgową. oraz budowlane posiadają w swojej ofercie płytki, które mają w swoim zestawie dopasowane elementy do obudowy cokołów, schodów i narożników. Wiele płytek ma właściwości antybakteryjne oraz samoczyszczące – idealne rozwiązanie gdy ma się małe dzieci, które chodzą po nich na czworaka bądź na boso.

Wady

Niestety większość płytek nagrzewa się od promieni słonecznych, dlatego latem mogą być nieprzyjemnie gorące. Poza tym, nadają się tylko do kładzenia na idealnie płaskich podłożach (montując je należy zrobić specjalne spadki, aby zbierająca się woda miała gdzie odpłynąć).

 

fot.sandstoneofaustralia.com.au

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać