ageval.euPraca › Wpływ cyrkulacji powietrza na bezpieczeństwo PPOŻ

Wpływ cyrkulacji powietrza na bezpieczeństwo PPOŻ

Ogień powstaje przy utlenianiu się konkretnych substancji, wymaga więc w większości przypadków dopływu powietrza. dbające o musi brać pod uwagę odpowiednie dostarczanie i odprowadzanie powietrza. Szczególnie zakłady zajmujące się substancjami palnymi lub łatwopalnymi muszą przykładać dużą uwagę do wentylacji i odłączania dopływu powietrza.

Bestklim to firma oferująca nowoczesne rozwiązania wentylacyjne. Oferta obejmuje wentylator ścienny, wentylator kanałowy i kasetonowy, a także podobne rodzaje urządzeń klimatyzacyjnych.

Wentylatory przystosowane do sytuacji awaryjnych

Dawniej pracownicy podczas pożaru musieli sami myśleć o odłączaniu zasilania do maszyn i wentylacji, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Dziś nawet zwykły wentylator ścienny może być wyposażony w automatyczny wyłącznik, który odcina dopływ prądu, a przez to ogranicza dopływ powietrza.

Nagromadzenie się gazów łatwopalnych

Wiele firm zajmujących się chemikaliami musi dbać o jak najszybsze wentylowanie wszystkich pomieszczeń. Zbyt mocne ich nagromadzenie może wiązać się z zapłonem. W takim wypadku zwykły wentylator ścienny to za mało. Pomieszczenia muszą być wyposażone w wysokiej mocy wentylatory kanałowe, które w przypadku uszkodzenia zbiorników z chemikaliami są awaryjnie włączane i odfiltrowują szkodliwe substancje.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać