ageval.euZdrowie & UrodaDieta › Wpadaj na placek do Łodzi!

Wpadaj na placek do Łodzi!

słynie w całej Polsce z tego, że w mieście należy do najsmaczniejszych w całym kraju. Na czym polega fenomen łódzkiej pizzy?

Jeżeli smakuje Ci pizza łódź jest najlepszym miejscem, gdzie znajdziesz mnóśtwo pizzerii oferujących najróżniejsze odmiany tej popularnej włoskiej potrawy.

Po łódzku znaczy z sosem

Wszystkich łodzian pewnie zdziwi fakt, że nie wszędzie w Polsce restauranci przykładają uwage do sosów, jakie w Łodzi standardowo podaje się do pizzy. Niekiedy na pytanie o brak sosu pomidorowego i czosnkowego, pracownicy rozkladają ręce i robią zdziwioną minę. Dlaczego? Nie każde miasto przyjęło modę pizzy amerykańskiej, która jest związana z gratisowymi sosami do polewania włoskiego dania. Czy ktoś jednak zastanawia się czy pizza w tym wydaniu faktycznie jest jeszcze związana z włoskim pierwzowzorem?

Modyfikowany oryginał

Można śmiało powiedzieć, że pizza należy do takich dań, które mogą być dobre lub bardzo dobre. Prostota w przyrządzaniu i możliwość indywidualnego doboru składników to wielki atut włoskiej kuchni. Ten, kto odwiedził Włochy, wie jednak, że pizza na północy smakuje inaczej. Zagadką jest przede wszystkim ciasto. Nie przypomina ono naszego łódzkiego ciasta drożdżowego – bliżej mu do podpłomyka, które jest solidnie naoiliwione zanim wyląduje w piecu. Włosi mimo tego, że słyną z lubości do bogactwa, pizze wcale nie zdobią tyloma oryginalnymi składnikami ( jak chociażby słynna pizza z oscypkiem). Sprawdzone receptury, która łacza w sobie pomidory i aromatyczną bazylią wystarcza by smakowalo. Najbardziej zaskakuje mimo to brak sosów. Każdy, kto weźmie chociaż kęc włoskiego przysmaku, wie, że nie są one niezbędne. nie oferują takiej pizzy, lecz mimo to, zgodnie z powiedzeniem „lepszy rydz niż nic” – warto spróbować włoskiej kuchni i po łódzku.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać