ageval.euDomPorady techniczne › Wentylacja w biurach – wentylatory i klimatyzacje kanałowe

Wentylacja w biurach – wentylatory i klimatyzacje kanałowe

świeżego powietrza w biurze to bardzo istotny element atmosfery w pracy. Odpowiednia temperatura, , odpowiedni poziom wilgotności – to wszystko ma istotny wpływ nie tylko na samopoczucie pracownika, ale także na jego efektywność. Zbyt duże stężenie dwutlenku węgla spowalnia także pracę mózgu i powoduje senność.

Ilość decybeli wydawanych przez wentylatory kanałowe, ma ogromny wpływ na wybór. Pracodawcy nie chcą, aby hałas przeszkadzał pracownikom w pracy.

Instalacje wentylacyjne w biurach

W Polsce nie ma jeszcze zbyt wielu wieżowców, a nawet mniejszych budynków typowo biurowych, dopiero takie nieruchomości są budowane w sposób zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Montowane w nich są . te są ukryte w kanałach wentylacyjnych, dzięki czemu nie przeszkadzają pracownikom w pracy, a także nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Wady dużych instalacji wentylacyjnych

Wszelkie borykają się z dwoma głównymi problemami jeśli chodzi o wentylację. Pierwszy to , która powoduje powstawanie grzybów. Mogą one negatywnie wpłynąć na zdrowie wszystkich osób w biurze poprzez uwalnianie swych rodników.
Kolejnym problemem są , które chętnie zakładają gniazda w miejscach do których nie mają dostępu ludzie. Szczury, karaluchy, ptaki, te wszystkie zwierzęta mogą być bardzo problematyczne w wieżowcu, a tym bardziej ich usunięcie.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać