ageval.euDomDekoratornia › Wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic?

Argumenty za jednym lub drugim sposobem można wymieniać bez końca, a i tak trudno będzie przekonać zwolenników wanny czy prysznica do zmiany upodobań. Odłóżmy jednak na bok subiektywne odczucia i przyjrzyjmy się obiektywnej charakterystyce, uwzględniającej wielkość mieszkania czy poziom zużycia wody.

 

Wanna
Musimy dysponować określoną przestrzenią, szczególnie jeśli planujemy wannę większych rozmiarów, na przykład z hydromasażem. W małych łazienkach zmieszczą się jedynie podstawowe, małe modele. Musimy więc zastanowić się, czy zależy nam na wylegiwaniu się w wannie, jeśli nie będzie nam w niej wygodnie. Warto wybrać model z uchwytami, które pomagają utrzymać równowagę i zapobiegają poślizgnięciu, szczególnie osób starszych. Również dla dzieci wanna jest bardziej atrakcyjna od prysznica.

9a

Prysznic
Nowoczesne modele wyposażone są w dysze masujące, kolorowe światła, wodoodporne radio, dzięki któremu możemy słuchać muzyki i myć się jednocześnie. Wykorzystując niewielką przestrzeń, mamy do dyspozycji moc możliwości i relaksu. Pod prysznicem wykorzystujemy też średnio 30% wody mniej niż podczas kąpieli w wannie.

9b

 

źródło zdjęć pinterest.com

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać