ageval.euDomDekoratornia › Uderz w stół

Uderz w stół

„W życiu najważniejsze są i łóżko. Wszystkie inne sprawy załatwiamy tylko po to, by móc znowu zasiąść do stołu lub wrócić do łóżka”. Jeśli zgadzamy się z Marleną Blasi, oznacza to, że wybór odpowiedniego stołu jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem i musimy dobrze rozeznać się w ofercie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

 Co wybrać?

Najwygodniejsze są stoły prostokątne i okrągłe. Ten drugi kształt warto wybrać, gdy w mieszkaniu przebywają dzieci- brak ostrych kątów jest dla nich bezpieczniejszy. Z drugiej strony takie stoły zajmują więcej miejsca i nie można ustawić ich bezpośrednio przy ścianie. Interesującym rozwiązaniem są stoły rozsuwane, które można znacząco powiększyć, gdy planujemy dużą rodzinną uroczystość. Weźmy pod uwagę dwie możliwości wyboru:

7d7a

 

Blat – powinien pasować stylem do wystroju mieszkania. W klasycznych, rustykalnych lub marynarskich mieszkaniach sprawdzą się blaty drewniane. W minimalistycznych i nowoczesnych szklane lub o intensywnym kolorze płyty. Ważna jest odporność na temperaturę, wilgoć i zarysowania.

 

7b

Wysokość – najczęściej spotykaną wysokością jest 70-75cm. Przed zakupem sprawdźmy, czy możemy wygodnie oprzeć łokcie i rozważnie dobierzmy krzesła.

7c

źródło zdjęć pinterest.com

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać