ageval.euDomDekoratornia › Tapety wracają do łask

Tapety wracają do łask

było popularne w Polsce w czasach jeszcze sprzed odzyskania pełnej suwerenności. Zawirowania gospodarcze w latach osiemdziesiątych spowodowały, że dobre do domu były słabo dostępne, a nawet jeśli pojawiały się w sklepach, były na tyle drogie, że nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Wykorzystywane więc były : produkt nie zawsze wysokiej jakości, ale przede wszystkim tani, do których można było przygotować domowymi sposobami. Nie były one symbolem zamożności domu, ale pozwalały uzyskać zadowalający efekt estetyczny.

Ostatnimi czasy tapety murella zyskują na znaczeniu. Wybierane są nie tylko do mieszkań, ale również pomieszczeń firmowych.

tapety-murella

Problemy z tapetami

Nie był to materiał długowieczny. Ówczesne tapety murella do domu nie wisiały dłużej, jak kilka lat, a po tym czasie trzeba było je wymienić. Klej do tapetowania nie był dość mocny, a poza tym był wrażliwy na zmiany wilgotności powietrza, co w każdym domu, w którym jest przecież kuchnia i łazienka, jest sytuacją w pełni naturalną. wykorzystywany do produkcji tapety także nie był papierem wysokiej jakości, przez co się ona strzępiła i zadrapywała.

Powrót starego rozwiązania

Mimo tych wielu wad, jakie miały tapety murella do domu jeszcze kilkadziesiąt lat temu, obecnie one wracają do łask i przyczyną tego nie jest wyłącznie tęsknota za dawnymi dziecięcymi czasami osób, które teraz są dorosłe i urządzają swoje domy. Tapetowanie znowu jest na topie przede wszystkim dzięki postępowi, jaki w produkcji takich materiałów się dokonał w ostatnich latach. Nierzadko tapety ścienne są wykonywane z materiałów sztucznych, a nie ze zwykłego papieru, dzięki czemu są one materiałem o wiele mocniejszym.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać