ageval.euZdrowie & Uroda › Tajemnicze składniki kosmetyków

Tajemnicze składniki kosmetyków

Czytając skład niektórych kosmetyków mamy problemy ze zrozumieniem z czego one rzeczywiście są zrobione. Czasem nawet słuchając reklam mamy wrażenie, że aktorzy mówią do nas jakimś obcym językiem. Skąd mamy wiedzieć czym jest , kwas hiarulonowy czy olej arganowy. Nazwy te często są wykorzystywane w reklamach, po to tylko by język brzmiał bardziej profesjonalnie, a my sami musimy szukać wyjaśnień trudnych nazw i określeń.

Warto czasem sprawdzić jakie właściwości ma np. olejek jojoba, czy nie wywołuje uczuleń, czy można go zastosować na nasze niedoskonałości, tylko po to, by bez lęku spojrzeć w lustro po zastosowaniu kosmetyku zawierającego dany składnik.

olejek jojoba

A co to jest ten olejek jojoba?

Mało kto wie, że olejek jojoba nazywa się płynnym złotem i pochodzi z Meksyku, a do tego jest on barzdo cennym składnikiem . Albo kto z nas wie, że występuje we wszystkich żywych organizmach i jest wykorzystywany w mających wypełniać zmarszczki. A czy ktoś wie, że olej arganowy stosowany jest także w medycynie do obniżania cholesterolu.

Czy nieznajomość składników może zaszkodzić?

Często powtarzamy zasłyszane nazwy bez wyjaśniania ich znaczeń, a wystarczy chwilka by dowiedzieć się czy olejek jojoba nam nie zaszkodzi w kosmetyku, nie wywoła uczulenia czy nie pogłębi naszych niedoskonałości. Wiadomo, że niektórych nazw nie uda się nam rozszyfrować, ale te najbardziej popularne powinniśmy raczej znać, także dla naszego bezpieczeństwa oraz dla samej wiedzy z czego korzystamy.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Warto przeczytać