ageval.euGadżetyGadżety dla niego › Symulatory których nie ustawisz w salonie

Symulatory których nie ustawisz w salonie

Najpoważniejsze na świecie to symulatory o charakterze kabinowym. W odróżnieniu od zwykłych programów komputerowych o takiej samej nazwie działają ona na zasadzie imitacji prawdziwego kokpitu samolotu, w niczym nie ustępując mu rozmiarami oraz bogactwem wyposażenia. Właściwie lot tego rodzaju symulatorem w niczym nie różni się od realnego lotu we wszystkich jego standardowych procedurach, takich jak start, lądowanie, czy postępowanie w razie problemów technicznych.

PlayPlace to firma oferująca takie maszyny jak symulator samolotu, symulator F1. Można je wynająć na imprezy lub można z nich skorzystać w siedzibie firmy, gdzie są połączone w sieć.

Zastosowanie

Tego rodzaju urządzenia najczęściej zamawiane są przez wojsko lub inne jednostki specjalne, którym zależy na perfekcyjnym przygotowaniu swoich ów na każdą, nawet najbardziej nieprawdopodobną misję. Symulatory pozwalają zaś na długotrwałe ćwiczenia, które nie pociągają za sobą wydatków na kosztowne godziny lotu, ani zagrożeń związanych z powierzaniem sterów najbardziej skomplikowanych maszyn w ręce niedoświadczonych osób.

Ogromne koszty

Tworzenie symulatorów niektórych samolotów wojskowych to nie tylko ogromny nakład pracy niezwykle dużej ekipy fachowców, ale również czynność pochłaniająca wiele czasu oraz ilość materiału równą niemal tej, jaka potrzebna jest do zbudowania prawdziwej maszyny. Stąd też samolot oraz jego symulator często w niewielkim stopniu różnią się od siebie cenowo. Inwestycja zwraca się jednak na dalszym etapie, kiedy prowadzone bez odrywania się od ziemi treningi kształtują coraz szersze grono kompetentnych i gotowych na wszystko pilotów.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać