ageval.euPodróże › Śladami Alfonsa Muchy

Śladami Alfonsa Muchy

Praga z Aven TravelPraga – Czech zachwyca niemal każdego, kto ją odwiedzi. Magia małych, brukowanych uliczek, mnogość zabytków, galerii, muzeów i pubów, w których można zasmakować w czeskiej kuchni i piwie znanym na całym świecie. położone nad wschodnim brzegiem Wełtawy jest idealnym miejscem dla turystów, którzy lubia planować każdy dzień wycieczki, jak i dla tych, którzy cenią sobie leniwe w urokliwych miejscach.

Odwiedzając Pragę z aven travel odczujesz atmosferę jaką czuł Alfons Mucha.

Smażony hermelin na przystawkę

Posilony czeskimi smakołykami powinien skierować się na stare miasto, które nawet nocą tętni życiem. Milośników sztuki ucieszy fakt, iż niedaleko Placu Wacława znajduje się Muzeum Alfonsa Muchy, gdzie można z bliska zobaczyć prace artysty, który zasynął z plakatów i ilustracji przedstawiających czeskie piekności. Gdy już zakupimy pamiętkową pocztówkę z jedną z nich koniecznie należy udać się na Most Karola – jeden z najdluższych i z pewnością najbardziej charakterystycznych mostów miejskich w Europie. Gdy potrzemy postać jednego ze stojących tam pomników mamy szansę na spełnienie marzenia. Turyści i młode pary tuż po ślubie pomniki dotykają tak często, że te, błyszczą się już z daleka. Widocznie patent się sprawdza.

czyli hop po schodach w górę!

Kolejną dzielnicą, który każdy przyzwoty turysta powienien w Pradze odwiedzić są Hradczany położone na wzgórzu. Podświetlone nocą wyglądają naprawdę niesamowicie, lecz warto też wspiąć się na nie po zamkowych schodach. A gdy już znajdziemy się na górze czeka nas wizyta w Katedrze Świętego Wita, Wacława i Wojciecha, gdzie światło wpadajace przdez główny witraż projektu Muchy wprowadzi nas w niecodzienny nastrój. Obok – historii zamku, i oczywiście słynna , na której pod nuner 22 mieszkal Franz Kafka. To urzekajace swoją miniaturowością spodoba się każdemu!

Pozwól sobie na niezapomnnianą podróż

Wycieczkę do Pragi ułatwi wszystkim chętnym biuro podróży Avel Travel, które oferuje zarówno , jak i te na terenie Polski. Kilka dni w Pradze z pewnościa okażą się czasem magicznym!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać