ageval.euMotoryzacjaMotoporadnik › Skoda – dobre auta w dobrej cenie?

Skoda – dobre auta w dobrej cenie?

skoda, kluczyk, drzwiMarka pochodzi z Czech, jednak nie radziła sobie zbyt dobrze na światowym, a nawet europejskim rynku motoryzacyjnym – głównie z powodu komunistycznych korzeni. Obecnie jednak przeżywa prawdziwy złoty okres, wynika to bezpośrednio z faktu, że marka ta w 1991 roku dołączyła do grupy . Pozwoliło to Skodzie stać się jedną z popularniejszych marek w naszym kraju.

Posiadanie tańszej wersj VW nie oznacza posiadania gorszego auta. Remontując auta tej marki często kupuje się części skoda. Oznacza to, ze różnią się one jedynie znaczkiem.

Tańszy Volkswagen?

Podobieństwo aut spod tych dwóch marek jest nieunikniona, większość podzespołów znajdujących się w autach jest dokładnie taka sama. Skoda kompletnie korzysta z doświadczenia jeśli chodzi o jednostki napędowe i w każdej Skodzie bije takie samo serce mechaniczne jak w Volkswagenie. Auta te różnią się jedynie linią nadwozia i częściowo stylistyka wnętrza.

Zalety takiego rozwiązania

Dzięki tak szerokiej gamie marek, do Skody czy Volkswagena są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne. , , , a nawet konkretne części silnika będą ogólnodostępne i tańsze niż w przypadku innych marek. Sama grupa Volkswagen także czerpie z tego korzyści, ponieważ projektując jedną jednostkę napędową, wyposaża wszystkie swoje marki. Są to tzw. korzyści skali.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać