ageval.euPracaPorady dla firm › Rywalizacja w dużych korporacjach

Rywalizacja w dużych korporacjach

Żyjemy z reguły szybko i nie mamy zbyt wiele czasu, by zagłębiać się w pewne szczegóły, jakie napotykamy na drodze swojego maratonu. Swego rodzaju wyścig szczurów pochłania bez reszty coraz większe rzesze ludzi w XXI wieku. Najlepiej mieć wszystko od razu i pokazać komuś, że jesteśmy nad nim. Tak, by móc mu wręczyć wizytówki Łódź z logo własnej firmy. Mamy wtedy poczucie spełnienia oraz satysfakcji. Czerpiemy radość z zarządzania kimś innym, choć możemy tak naprawdę tego nie pragnąć. Zapominamy jednak o swoich prawdziwych marzeniach. Zostają one przyćmione pragnieniem zrobienia oszałamiającej kariery oraz wielkich sum pieniędzy. Chcemy rozdawać wizytówki Łódź kontrahentom w swojej własnej firmie i mówić słynne zdanie-polecam się na przyszłość, to ja wiodę prym w tej branży, jakby co kontakt znajduje się na wizytówce.

Nierozłączną częścią prezentacji każdego biznesmena są z pewnością wizytówki, które można zamówić w każdej agencji reklamowej.

firma

Według takiego modelu żyje obecnie wiele osób. Patrząc na osobę, której się udało wdrapać na szczyt, przyłączamy się do wyścigu i chcemy ją prześcignąć, by zająć jej miejsce. Wielkie korporacje to pole do popisu dla osób snujących spiski, podstępy oraz wszelkiego rodzaju lewe zagrania. Oczywiście nie można tutaj generalizować. Nie wszędzie zastamy tego typu sytuację oraz doświadczymy wyścigu szczurów. Jednak w dużych firmach występuje bez wątpienia podłoże do rozwoju zachowań o takim profilu. Tam gdzie istnieje możliwość zarobienia sporych pieniędzy, tam może pojawić się zazdrość oraz nawet chora rywalizacja. Tym bardziej jeśli zarząd podsyca taki nastrój, aby pracownicy starali się nawzajem prześcigać. Najlepszy z najlepszych awansuje, reszta nie zasługuje na nic. A efekty przecież zostały wypracowane.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać