ageval.euDomDekoratornia › Różnice między parkietem a panelami

Różnice między parkietem a panelami

Wybór podłogi to decyzja na lata. Spędza sen z powiek wszystkim, którzy podjęli się kapitalnego remontu lub budowy domu. Wymaga inwestycji finansowej i ekipy profesjonalnych fachowców. Poniżej przedstawiamy zasadniczą charakterystykę obu typów, która pomoże podjąć właściwą decyzję.

 

Istotna jest klasa ścieralności i to kryterium powinniśmy postawić na pierwszym miejscu, jeśli zdecydujemy się na panele. Do jakich pomieszczeń wybieramy panele? Czy będziemy chodzić w nich w butach? Czy posiadamy zwierzęta, które ostrymi pazurami mogą porysować podłogę? Te pytania należy zadać sobie przed wyborem typu ścieralności. Kolejnym są grubość paneli i oczywiście ich kolor. Co ważne, panele można położyć na ogrzewanym podłożu, ponieważ są bardzo odporne na temperaturę i wilgotność. Zaletą paneli jest łatwość ich położenia, nie wymagająca specjalnych narzędzi.

5a

Parkiet

Parkiet to solidna z drewna, wymagająca większych nakładów finansowych. Jego instalacja wymaga specjalistycznej ekipy. Przed wyborem warto sprawdzić jej referencje, ponieważ nawet najmniejszy błąd może okazać się trudny do naprawy. Dopilnujmy, by sporządzono protokół montażowy. Następnie musimy zdecydować, w jaki wzór ułożymy płytki i jakim materiałem utrwalimy całość. Może to być lakier, wosk lub olej.

Parkiet ma wielu zwolenników ze względu na naturalność tworzywa i jego przyjazny środowisku charakter. Właściwie konserwowany może posłużyć przez kilkadziesiąt lat.

5b

źródło zdjęć pinterest.com

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać