ageval.euMotoryzacja › Rekord prędkości Skody

Rekord prędkości Skody

postanowiła pobić rekord w osiągnięciu maksymalnej prędkości. Wyczyn ten planowano już od dłuższego czasu. Do bicia tego rekordu wybrano Skodę Octavię RS. Został on specjalnie zaprojektowany i zbudowany na tę okoliczność. Miejsce zostało wybrane w USA. Na legendarnym słonym jeziorze w Bonnevill. Rekord został wpisany po dwukrotnym przejechaniu odcinka pięciomilowego.

Samochody autodiely fabia są popularne wśród kierowców. Bardzo dobrze sprawdzają się na wyścigach samochodowych. W wielu autach Skoda wprowadza nowoczesne i sportowe funkcje.

autodíly-škoda-autodiely-fabia

źródło: http://autokult.pl

Rekord pobity

18 sierpnia 2011 roku zarejestrowano 362,85 km/h. Następnego dnia wyniosła 367,89 km/h. Szef Skody był pod wielkim wrażeniem, tego co osiągnął dany . Głównym celem było przekroczenie 325 km/h. Miało to być uczczenie powstania pierwszego modelu RS. Było to dziesięć lat temu. Skoda wspaniałe osiągi uzyskuje także innymi modelami. Skoda jest wykorzystywana do rajdów. Oglądając je bardzo często widzimy auta tej marki. Wybierane ze względu na tanie . W rajdach często ulegają uszkodzeniom.

Sportowy wygląd

Skoda bierze udział w różnych przedsięwzięciach. Bije rekordy prędkości, pomaga niepełnosprawnym w zdaniu prawa jazdy. Między innymi Skoda Fabia Super 2000 została mistrzem Intercontinental Rally Challenge. Zajęła pierwsze miejsce jako producent samochodowy i pierwsze miejsce kierowca w tych wyścigach. Ciekawostką jest także fakt, że Skoda w 2011 roku świętowała 110-lecie obecności w motosporcie. Nie każda marka może się poszczycić takimi osiągnięciami. Skoda nie tylko stawia na funkcjonalność i przestrzenność. Posiada modele sportowe i wyścigowe. Pojazdy produkowane są dla różnych osób. Dla młodych – sportowe, dla dorosłych – luksusowe. Skoda posiada modele w różnych kategoriach.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać