ageval.euBez kategorii › Pszczołowo, czyli z biurem Aven Travel w poszukiwaniu miodku

Pszczołowo, czyli z biurem Aven Travel w poszukiwaniu miodku

Nie tylko misie lubią miód, jak się okazuje Polacy posiadają jeden z największych skansenów pszczelarskich w całej Europie. Z tego powodu w 1999 roku powstał na tych terenach Muzeum Pszczelarstwa w mieście, które nazywa się Swarzędz. Jednak najlepiej jest poznać to od samego początku. Ślady osadnictwa w tym miejscu sięgają od 8 do 3, 5 tysięcy lat przed naszą erą. Potwierdzają to znalezienia archeologiczne z okresu kultury łużyciej oraz przeworskiej. Wieś zmieniała swoich właścicieli, aż do roku 1628, kiedy to wystawiono dokument lokacyjny na prawie magdeburskim, który został potwierdzony przez Władysława IV, który wówczas był królem Polski. Miasto otrzymało również nazwę Grzymałów, ale została ona wyparte przez nazwę Swarzędz. Jednak to zasłynęło od 1963 roku i pragnie pokazać fenomen tego miejsca.

Podróże mają zawsze charakter edukacyjny. Zanim zaczniemy podróżować po świecie, zacznijmy odtego co znajduje się w naszym kraju. Biuro aven travel umożliwia takie przygody edukacyjne każdemu podróżnikowi.

Skansen pszczelarski i biuro Aven Travel

Pożyteczne

Właściwości miodu znano już za czasów średniowiecza. Jednak największy skansen pszczelarski w Polsce powstał dopiero w 1963 roku. Mimo to oraz tradycja pszczelarska była kultywowana w tym miejscu przez wieki. Biuro Aven Travel pragnie pokazać wszystkim zainteresowanym miejsce, gdzie docenia się owady. Większość społeczeństwa traktuje je jak szkodniki, a mogą zdziałać wiele dobrego, nawet jeśli jest się chorym. W muzeum w Swarzędzu znajduje się ekspozycja owadów użytkowych, czyli pożytecznych, dających człowiekowi jakąś korzyść. Jednym z nich jest , dzięki której pozyskujemy zdrowy miód.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać