ageval.euDomPorady techniczne › Programy antywirusowe

Programy antywirusowe

W XXI wieku każdy jest posiadaczem chociaż jednego komputera. By mógł na nim pracować, grać, słuchać muzyki musi mieć zainstalowane różnego rodzaju programu komputerowe. Podobnie jest z internetem, który pojawia się w coraz większej ilość domów. Korzystając z niego nie pamiętamy by w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed atakami. Dopiero gdy coś się wydarzy uświadamiamy sobie że nie posiadamy żadnych zabezpieczeń. W celu zabezpieczenia naszego komputera instaluje się . Ich zadaniem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów. Potrzebny jest także firewall czyli zapora sieciowa przed intruzami. Chroni przed zdobyciem naszych prywatnych danych.

Na szczęście nasz komputer może być chroniony przed złośliwym oprogramowaniem i osobami z zewnątrz, istnieją specjalne programy - antywirusy i firewalle, dzięki którym możemy się bronić przed złem płynącym z Internetu.

programy

fot. http://www.newnotizie.it

Oszuści w sieci

Niekiedy nie mamy pojęcia co hakerzy, oszuści mogą wydobyć. Łatwo dostępne są pozwalające na przechwytywanie sygnału sieci. Podłączając się do sieci w kórej my działamy mogą śledzić to co wpisujemy na klawiaturze. Kupując produkt przez internet wpisujemy swoje prywatne dane. Imię, nazwisko, dane zamieszkania, nazwę banku, numer konta i hasło. By nie paść ofiarą oszustwa zainstalujmy takie , które nie pozwolą na kradzież naszych danych. Coraz więcej hakerów zaczyna działać w sieci, wiedząc że mało osób jest rozważnych. Tworzą także strony łudząco podobne do oryginalnych i przechwytują to co tam zamieścimy. Popularne są serwisy społecznościowe, na których zamieszczamy swoje adresy, zdjęcia tego co posiadamy, wpisujemy kiedy jedziemy na wakacje. Jest to kolejny przykład naszego zaniedbania. Wiadomo w które dni nie ma nikogo w domu. Może właśnie w tym czasie zostać okradziony.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Warto przeczytać