ageval.euPraca › Podróż busem do Holandii – ciemne i jasne strony

Podróż busem do Holandii – ciemne i jasne strony

Wyjazd do Holandii nie dla każdego kojarzy się z wyprawą turystyczną, zwykle taka wyprawa to szansa na przyszłość. oczywiście wiozą amatorów używek nieakceptowanych przez polskie prawo. Najczęściej jednak przewóz osób do Holandii wiąże się z marzeniami o lepszym życiu.

Niestety przyglądając się statystykom jasno widać, że osoby którymi wypełnione są busy do holandii są jednoczesne pełne osób skazanych na porażkę. Wspaniałe marzenia mogą zderzyć się ze smutną rzeczywistością.

busy do holandii

żródło: http://www.panoramio.com/

Podróż za jedno euro

Osoby, które mają solidne problemy ze znalezieniem pracy w Polsce, często szukają zatrudnienia poza granicami naszego kraju, Polacy wręcz z tego słyną. to jeden z celów, które wybierają młodzi ludzie chcący znaleźć lepsze życie. Czy jednak faktycznie jest to tzw. „ziemia obiecana”? Niestety także za granicami naszego kraju nie jest zbyt dobra sytuacja na rynkach pracy, a młodzi Polacy mogą być traktowani jako tania siła robocza i być cenieni faktycznie jak jedno euro.

Szansa, ale nie dla każdego

Wyjazd busem do Holandii mimo wszystko może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Dzieje się tak jednak nie w przypadku osób bez wykształcenia, nieznających realiów i jadących w ciemno. w Holandii znajdzie się na pewno dla specjalistów takich jak hydraulicy, mechanicy, pielęgniarki, czy przedstawicieli innych specjalistycznych zawodów. Brak znajomości języka i pomysłu dla siebie także w Holandii może oznaczać klęskę. Różnica jest jednak taka, że problemy w Holandii będą dużo bardziej kosztowne niż problemy finansowe w Polsce.

Mając rodzinę w kraju, zawsze można liczyć na odrobinę pomocy, niestety osoby wyjeżdżające busami do Holandii liczą jednak na cud i ogromne zarobki. Faktem jest jednak to, że polski i holenderski ma podobne problemy, a różnica pomiędzy wyobrażeniem a rzeczywistością może przytłoczyć emigranta.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać