ageval.euPodróżeWakacje › Pod żaglami Twoje dziecko nie będzie się nudziło!

Pod żaglami Twoje dziecko nie będzie się nudziło!

Poprawnie zorganizowane mają to do siebie, że ich uczestnicy nawet przez krótką chwilę nie są w stanie narzekać na nudę. Zajęć jest mnóstwo a ich kolejność logicznie z siebie wynika, natomiast podziałem obowiązków pomiędzy poszczególnymi członkami załogi jachtu zajmuje się doświadczony instruktor, który robi to w sposób równy i sprawiedliwy. Oczywiście brane są również pod uwagę możliwości fizyczne i psychiczne poszczególnych uczestników, aby nikomu nie przydzielić zadania ponad jego siły, jednak z zasady nowe wyzwania są zawsze mile widziane.

Nauka i zabawa

Najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez dzieci i młodzież obozy żeglarskie zakładają mieszkanie oraz spanie na jachtach kabinowych. Stanowi to niezwykle ekscytujący element wyprawy, gdyż daje poczucie wolności i niezależności. Załoga jest jednak w pełni odpowiedzialna za swoją jednostkę i musi wykonywać wszystkie czynności związane z jej kierowaniem oraz utrzymywaniem w dobrym stanie. Satysfakcja z dobrze wykonanego zadania, a także wolny czas wspólnie spędzany wieczorem przy ognisku są najlepszą nagrodą za poprawnie wykonane zadanie.

Spokój rodziców

Wysyłając dziecko na z zaufaną instytucją, nie trzeba martwić się o zapewniane mu warunki czy opiekę. Instruktorzy znają się bowiem doskonale na wszystkich zasadach bezpieczeństwa, ingerują też zawsze wtedy, gdy załoga nie radzi sobie z jakimś elementem żeglugi. Zauważono też, że młodzież często z takich rejsów wraca jakby odmieniona, nie tylko z ewentualnym patentem żeglarza, ale również z nową energią oraz wiarą we własne siły.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać