ageval.euKultura › Początki sztuki na ścianach jaskiń

Początki sztuki na ścianach jaskiń

to cecha, która należy do głównych różnic pomiędzy człowiekiem a pozostałymi zwierzętami. Umiejętność przelewania swoich emocji na przeróżne nośniki pojawiła się już wśród pierwotnych ludzi. Człowiek nie wyszedł jeszcze z jaskiń, nie budował domów, nie hodował roślin i zwierząt, a już zajmował się malarstwem w pierwotnej formie.

Kochasz sztukę i lubisz otaczać się malowidłami? Krukart to galeria sztuki oferująca niezwykłe dzieła olejne prezentujące pejzaże, abstrakcję oraz art deco.

na ścianach jaskiń

Datowanie pierwszych obrazów naskalnych wskazuje na ok 40 tys. lat p.n.e., jeśli chodzi o ich umiejscowienie, to pojawiały się praktycznie wszędzie gdzie były jakiekolwiek ludzkie skupiska. Przedstawiały one głównie sceny z polowań na wszelkiego rodzaju zwierzynę, walki z drapieżnikami i wszelkiej maści uroczystości. Obrazy te stanowią ogromne źródło informacji o ludziach z tamtego okresu.

w naszych domach

Nie można uniknąć porównania chęci wieszania dziś obrazów jako dekoracji wnętrz, do pierwotnych ludzi zdobiących malowidłami swoje . Warto jednak zaznaczyć, że sztuka w tym wypadku była przejawem rozwoju intelektualnego i społecznego oraz kulturalnego pierwotnego człowieka. Dziś wrażliwość na sztukę także świadczy o bogatej duchowości danej osoby.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać