ageval.euGadżety › Po co nam kalendarze?

Po co nam kalendarze?

Powrót z wakacji bywa bolesny. Za oknem wciąż ciepło, a w głowie wspomnienia udanych wakacji. Wywołuje się zdjęcia, opowiada rodzinie i znajomym o pobycie w kraju lub za granicą, cieszy opalenizną. Takich osobników łatwo rozpoznać – patrzą tęsknię w okno i wyjątkowo niechętnie zabierają się do obowiązków. Wszak na urlopie odpoczywali i to było ich jedyne zajęcie…

Kalendarze służą uczniom, studentom, pracownikom, jak i właścicielom firm. Tak liczna grupa sprawia, że produkcja kalendarzy ciągle jest wykonywana.

produkcja-kalendarzy

Pilnuj się

Aby powrót do pracy i szarej codzienności nie był taki straszny, lepiej nauczyć się dobrej organizacji czasu. To umiejętność, która przydaje się cały rok – zarówno w szkole, jak w pracy. Warto się jej nauczyć i uczyć tak też dzieci. Doba się nie rozciągnie, dlatego warto mądrze wykorzystać każdą chwilę. Nie chodzi też o to by wszystko robić z zegarkiem w ręku – czas na odpoczynek powinien być spontaniczny i pozbawiony stresu, jednak aby w ogóle zaistniał, potrzebna jest .

Organizacja, czyli pod kontrolą

Po pierwsze – . To sposób na zapisywanie ważnych wydarzeń, urodzin, rocznic czy spotkań. Pamięć ludzka jest dobra, ale krótka. Gdy coś jest zapisane – zostaje utrwalone lepiej w głowie, dodatkowo zawsze możemy zajrzeć do takiego notesu czy kalendarza na biurku i sprawdzić co mamy w planach w danym dniu czy tygodniu. Dzięki świadomemu rozplanowaniu czasu (i pilnowaniu go rzecz jasna) można zyskać godziny na relaks. Aby tak się stało, trzeba jednak poddać się niekiedy dyscyplinie. i ich posiadanie, to nie wszystko. Warto zapisać sobie na kartce jakie zajęcia zajmują nam ile czasu . Sprzątanie czy wykonywanie innych, przykrych obowiązków można rozplanować tak, by były znośne.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać