ageval.euDomPorady techniczne › Plener ślubny

Plener ślubny

Skąd wzięło się wykonywanie zdjęć plenerowych, które mają ślubny charakter? Czy parze młodej nie wystarczą klasyczne ślubne Lublin z uroczystości w kościele? Wiele par zamawia dodatkową serię, więc taka usługa cieszy się sporym zainteresowaniem. Plener jest zupełnie inny i stanowi miły dodatek. Tutaj można się pobawić światłem, strojem, drugim planem, tłem. Fotograf może pokazać swój . W kościele wykonuje się , które dokumentują wydarzenie.

Współczesne zdjęcia ślubne są robione głównie w plenerze. Najczęściej wybierane miejsca to stare zamki, parki, kwitnące łąki lub ciekawe architektonicznie budynki.

zdjęcia-ślubne-lublin

Gdzie wykonywać zdjęcia w plenerze?

Plener najczęściej jest kojarzony ze świeżym powietrzem, otwartą przestrzenią, ładną pogodą i naturą. I w takich okolicznościach najczęściej są wykonywane – plenerowe. Każda pora roku jest dobra, ponieważ niesie ze sobą charakterystyczny klimat. Niektóre pary młode mają duże wymagania artystyczne i same proponują mniej banalne rozwiązania. Przykładem mogą być zdjęcia nad morzem lub jeziorem. Wówczas fotograf ślubny musi przejechać z klientem kawał drogi, nim wykona sesję zdjęciową.

Czas na zdjęcia w plenerze

Para młoda często zastanawia się, kiedy wykonać sesję plenerową. Wszystko jest do uzgodnienia z fotografem. Wiele zależy od pogody, która może się w każdej chwili zmienić. Bywa, że nad zdjęciami ślubnymi w plenerze pracuje się kilka dni po ślubie. Innym razem sesja jest realizowana przed uroczystością kościelną. Warto spotkać się wcześniej z fotografem i dokładnie ustalić szczegóły. Dzień ślubu jest już nerwowy i para młoda może nie mieć głowy do tego typu rzeczy.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać