ageval.euKultura › Piękny zamek w Bytowie

Piękny zamek w Bytowie

to miejscowość na pomorzu, która w całej Polsce znana jest z pięknego i historycznego zamku. Miasto to jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, który corocznie przyciąga setki , którzy kochają historię i chcą zobaczyć jej relikty na własne oczy.

Jeżeli i ty pragniesz odwiedzić ten pięknie zachowany zamek, wyjedź na wycieczkę z biurem podróży aven travel. Niska cena oraz wysokie zadowolenie gwarantowane!

Historia zamku

To , której powstanie datuje się na przełom XIV i XV wieku. Początkowo była to siedziba Zakonu Krzyżackiego, który przebywał na terenie naszego kraju. Następnie, zamieszkiwali tam książęta pomorscy. zbudowany jest z grubych murowanych cegieł, a mieści się w południowej części miasta. Wzniesiono go na planie prostokąta, z trzema charakterystycznymi wieżyczkami. posiadał wszelkie potrzebne pomieszczenia, w tym refektarz, magazyn, kaplicę oraz pomieszczenia mieszkalne. Oprócz tego, na terenie zamku była ogromna kuchnia z przyległą spiżarnią oraz studnia, z której czerpano wodę. Brama jaką wzniesiono od północnej strony, była bramą obronną. Opuszczano ją na fosę, którą wykopano wokół zamku. Oprócz fosy zamku broniono dzięki broni palnej.

Wycieczka

organizuje bardzo ciekawą, jednodniową wycieczkę do Bytowa. Dzięki temu, za niewielkie pieniądze można zwiedzić ten wspaniały zamek oraz muzeum, które się w nim mieści.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać