ageval.euDom › Ozdoby stołu

Ozdoby stołu

Przy elegancko zastawionym stole każdy posiłek smakuje lepiej. Wariacji na temat kolorystyki, materiałów i ozdób jest wiele. Najlepiej, gdy zależą one od pór roku, świąt i innych okazji. 

Takie ozdoby domu jak gustowna zastawa stołowa to najlepsze zaproszenie do celebrowania wspólnych posiłków.

Nie tylko obrus

Stylizacje stołu najlepiej zacząć od obrusa, jednak przy wielu z nich nie jest on wymagany. Jeśli nasz stół wykonany jest z dobrej jakości drewna, nie ma potrzeby, żeby go zakrywać. Zainwestujmy jednak w fantazyjne serwety i inne dodatki. Tradycjonalistom polecamy obrusy o intensywnych barwach, szczególnie wiosną świetnie prezentują się kolory takie jak zieleń czy pomarańcz. Dołóżmy do tego kontrastową zastawę – szklanki, wazony. Możemy zdecydować się na wiele kolorów, przy zachowaniu jednolitego stylu. Na przykład do stylu rustykalnego świetnie pasują naturalne wieńce z kwiatów, zastępujące tradycyjny wazon. 

Podkładkowe szaleństwo

Miłym akcentem, ale też ciekawym pomysłem na prezent są podkładki pod filiżannki. Producenci prześcigają się w wymyślaniu ich wzorów. Można kupić zabawne podkładki z imieniem i aforyzmem, albo takie z reprodukcją dzieł Muchy. Wybór jest bardzo duży i za niewielkie pieniądze możemy wprowadzić trochę niecodziennego klimatu na stole. 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać