ageval.euDomDekoratornia › Oświetlenie w mieszkaniu

Oświetlenie w mieszkaniu

Dawno pożegnaliśmy czasy, kiedy lampa na środku sufitu była jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. Wybór oświetlenia w marketach jest ogromny, a rozmieszczenie świateł w mieszkaniu jest ważne dla naszego komfortu i powinno współgrać z wystrojem mieszkania. Warto więc dobrze przemyśleć, czego potrzebujemy w poszczególnych pomieszczeniach.

Przedpokój     

Delikatne górne światło wprowadzi w nastrój panujący w mieszkaniu i zapewni dobrą widoczność. Mocniejsze zainstalujmy przy lustrze – ułatwi nam na przykład ostatnie poprawki makijażu przed wyjściem z domu.

Salon
W salonie spędzamy najwięcej czasu, zwróćmy więc uwagę na funkcje lamp, które zapewnią nam maksimum wygody. Wiele żyrandoli wyposażonych jest w pilot umożliwiający zmianę natężenia, włączenie lub wyłączenie światła.
Stojąca lampa nadaje wnętrzu przytulności i jest stylowym dodatkiem. Może doświetlić istotne w salonie miejsca, na przykład okolice sofy.

6e6a6d

Kuchnia
Musimy zadbać o dobre, intensywne blatu kuchennego. Dobrze sprawdzają się punktowe halogeny umieszczone w szafkach nad blatem lub w suficie. Do tego klasyczna wisząca pod sufitem lampka, ewentualnie dodatkowa nad stołem, przy którym spożywamy posiłki.

6b

Łazienka
Każda kobieta wie, jakie są efekty robienia makijażu przy słabym oświetleniu. Pamiętajmy jednak, że łazienka to nie tylko miejsce pracy nad wyglądem, ale też przestrzeń relaksu. Ważna jest możliwość wyboru oświetlenia, z którego korzystamy w konkretnym momencie.

 

źródło zdjęć pinterest.com

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać