ageval.euCzas wolnyZwierzęta domowe › Oświetlenie w akwarium

Oświetlenie w akwarium

Wielu ów podwodnego świata, decyduje się na organizację prywatnego morskiego klimatu, poprzez stworzenie . Im większe tym więcej obowiązków, jednocześnie jednak więcej radości, bowiem możemy w nim zmieścić wiele interesujących okazów ryb, skorupiaków czy roślin.

Dzięki temu, iż taśmy led mogą mieć bardzo wiele kolorów, to jak zaranżujemy nasze akwarium zależy tylko od nas!

Aranżacja

Przy urządzaniu akwarium, należy zwrócić dużą uwagę na oświetlenie, które odgrywa ogromną rolę  w prawidłowym jego funkcjonowaniu. Coraz większym powodzeniem cieszy się , które znalazło zastosowanie właśnie w akwarium. Jest to idealny substytut tradycyjnej żarówki, bowiem dają delikatniejsze światło, które nie przeszkadza rybom np. podczas snu. Poza tym, dzięki nim osiągniemy niesamowite efekty dekoracyjne, dzięki czemu akwarium nie będzie już tylko przedmiotem, który zagraca, ale pięknym elementem zdobiącym. Kolejną zaletą tego typu oświetlenia, jest fakt, iż jest ono bardzo energooszczędne oraz trwałe. starczają na bardzo długo, a dzięki ich elastyczności oraz giętkości można je montować w nawet trudno dostępnych miejscach.

Jeżeli chcemy sami zamontować oświetlenie led w naszym akwarium, jego jest bardzo prosty, zwyczajne nakleja się diody w odpowiednim miejscu przy pomocy taśmy dwustronnej. Jeżeli jednak kupujemy nowe akwarium z już wbudowanymi taśmami led, warto zwrócić uwagę, aby  były one schowane za panelem z .
 

fot.aaparker.net

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać