ageval.euDom › Odwoływanie się do wzorców kulturowych w aranżacji wnętrz

Odwoływanie się do wzorców kulturowych w aranżacji wnętrz

W wielu aspektów naszego życia odwołujemy się do różnych stylów, trendów czy zjawisk kulturowych. Uczestniczymy w tym procesie już od dziecka. Widać to doskonale na przykładzie dzieci, które uczęszczają do podstawówki. Już w tak wczesnym etapie naszego życia odwołujemy się do pewnych zachowań, które po prostu naśladujemy. Dzieci w podkoszulkach przedstawiających postacie z ulubionych bajek to przecież norma. Wiedzą o tym szczególnie ich rodzice, którzy te zachcianki próbują w miarę możliwości spełniać. Bierze się to z tego, że uważamy coś za rzecz istotną, ważną. Tak tworzą się pewne wzorce o mniejszym lub większym znaczeniu. W dyscyplinie dotyczącej projektowania oraz aranżacji wnętrz również można znaleźć wiele odwołań do stylów oraz zjawisk kulturowych.

Do odpowiedniej aranżacji wnętrza potrzebna jest nieprzeciętna wyobraźnia przestrzenna dlatego projektowanie wnętrz lepiej zlecać doświadczonym fachowcom np takim jak http://www.3dforma.pl/projektowanie-wnetrz.html, którzy fachową zorganizują nasz dom.

aranzacja-wnetrz

jest tutaj przykładem na to jak świetnie można wykorzystywać oraz czerpać wzorce z kultury i nie tylko. Stale się na kimś lub na czymś wzorujemy. Nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Najważniejsza kwestia dotyczy tutaj tego jak na pewne aspekty spojrzymy. Jeśli będziemy czerpać z bogatej wiedzy oraz dzieł do których możemy się odwoływać w sposób ambitny to wszystko jest w porządku. świetnie się do danych modeli właśnie odnosi, ale ich nie kopiuje. Na tym polega sztuka. Trzeba wiedzieć jaki dystans zachować oraz co jest z danego motywu, który wykorzystujemy w danym momencie dobre. Współczesna aranżacja wnętrz może z powodzeniem wykonywać projekty w oparciu o lata pięćdziesiąte. Nie ma tutaj ograniczeń. Liczy się pomysłowość oraz umiejętność przenoszenia tego na nowy styl.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać