ageval.euPraca › Odlotowe paczki – transport lotniczy

Odlotowe paczki – transport lotniczy

Współcześnie nieczęsto przypominamy sobie o fakcie, że tak naprawdę dopiero całkiem niedawno stał się jednym z ogólnodostępnych rodzajów transportu masowego. Jeszcze nie tak wiele lat temu możliwość lotu zarezerwowana była dla najbogatszych klas społecznych, a w komunizmie dodatkowo uwarunkowane było to uzyskaniem specjalnego pozwolenia na zmianę miejsca pobytu. Obecnie opowieści tego rodzaju brzmią niemal bajkowo, tak powszechny stał się bowiem zwyczaj przemieszczania się samolotami.

Jeśli chodzi o przesyłki lotnicze, Warszawa zdecydowanie widzie prym pośród innych miast. Warszawa posiada najlepsze zaplecze jeśli chodzi o lotnisko. Warto jednak zauważyć, że miasta takie jak Śódź czy Katowice nie pozostają w tyle.

Szybujące w dół ceny

Głównym powodem upowszechnienia się transportu lotniczego jest oczywiście znaczne obniżenie jego kosztów. Na rynku pojawiły się liczne, konkurujące ze sobą firmy przewozowe, dysponujące maszynami zdolnymi zabrać na pokład ogromną liczbę pasażerów. Opłaca im się więc kusić potencjalnych klientów atrakcyjnymi promocjami oraz sezonowymi ofertami cenowymi, które gwarantują im zapełnienie samolotu, a co za tym idzie – opłacalność całego przedsięwzięcia.

Obustronne korzyści

Lotnicze firmy przewozowe z pewnością nic nie tracą na częściowym opuszczeniu wywindowanych cen za przeloty, a w zamian za to zyskują dodatkowych klientów, którzy w razie zadowolenia z chęcią ponownie skorzystają z ich usług. Normalni ludzie zyskali natomiast nowe możliwości przemieszczania się, o wiele szybsze w porównaniu z transportem drogowym, a jak dobitnie pokazują prowadzone przez policję statystyki – również bardziej bezpieczne od podróżowania po dziurawych oraz przeładowanych drogach.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać