ageval.euPodróże › Obóz żeglarski – sposób na nudę dla nastolatka

Obóz żeglarski – sposób na nudę dla nastolatka

Znudzony jest problemem dla każdego rodzica. W chwilach nudy, młodzież wpada na różne, często niebezpieczne i nieodpowiedzialne pomysły, wplątując się w tarapaty. Podczas wakacji warto więc zorganizować swojej pociesze wyjazd, który będzie dla niej ogromną frajdą, a nie karą. Przed wykupieniem wycieczki bądź obozu, warto porozmawiać z dzieckiem o jego oczekiwaniach.

Najważniejsza jest szczera rozmowa, podczas której będzie ono mogło powiedzieć co chciałoby zobaczyć, zwiedzić, czy też jaką pasją się zająć bliżej. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się obozy żeglarskie, które rozwijają w młodych ludziach prawdziwą marynarką pasję!

fot.seatrekbvi.com

Jakie są pozytywy wyjazdów na obóz żeglarski?

Młoda osoba, która w nich uczestniczy, uczy się wielu przydatnych umiejętności. Wie jak obsłużyć łódź, jak nią kierować. Poznaje kulturę żeglarzy, ich obyczaje oraz nawyki. Potrafi poprawnie zachowywać się na wodzie, szanując naturę i współpracując z innymi. Ciągłe przebywanie na łodzi z określoną grupką osób, buduje w niej solidarność oraz uczy kooperacji.

Nastolatek  wie, że nie jest pępkiem świata, wokół którego wszystko się obraca. Zdaje sobie sprawę, że potrzebna jest codzienna praca, dbanie o to, żeby miała co zjeść, aby zadbać o łódź oraz o wyznaczenie trasy. Jest to istna szkoła życia, która jednocześnie jest piękną przygodą z niezapomnianymi wspomnieniami. Takie wyjazdy łączą również ludzi, którzy nawiązują wieloletnie .

1 komentarz »

  1. Fajne są takie obozy. Może warto zdecydować się na coś takiego i wybrać jakiś fajny obóz?

    Komentarz by Jameo — 16-03-2012 @ 02:57

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać