ageval.euDom › O malejącej popularności okien pcv

O malejącej popularności okien pcv

Do niedawna na rynku budowlanym największą popularnością cieszyły się pcv. Wybierając je kierowano się przede wszystkim ich funkcjonalnością i trwałością. Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem decydującym o ich wyborze była ich szczelność, a co za tym idzie zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczeń. Niestety jak się z czasem okazało, to co do tej pory uchodziło za ich wielką zaletę okazało się sporą wadą. Otóż wielu użytkowników stwierdziło, że przez szczelność tych okien w mieszkaniach pojawiła się wilgoć i pleśń. W pomieszczeniach gdzie zamontowano pcv cyrkulacja powietrza okazała się zbyt mała i przez to na oknach skrapla się para wodna, co niestety często prowadzi do powstawania wilgoci w pomieszczeniu. pcv mają jeszcze inne wady, równie ważne i źle wpływające na renomę okien pcv. Do nich należy m.in. brak możliwości naprawy zamontowanych już okien czy dość duży ciężar .

Wiele miast jak Warszawa, Łódź czy bydgoszcz okna pcv traktuje jako pewien dość wybrakowany produkt w budownictwie ostatnich lat.

Rosnąca popularność okien drewnianych

Z powodu coraz częściej ujawniających się wad okien pcv, wielu szuka innych możliwości i skłania się na przykład ku oknom drewnianym. Te okna narazie nie mają zbyt wielu przeciwników, a grono fanów rośnie. Najważniejszą zaletą, najczęściej powtarzaną jako argument za wyższością okien drewnianych nad oknami pcv jest lepszy wskaźnik naturalnej infiltracji powietrza. Dla wielu jest czynnik decydujący i dlatego coraz chętniej wybieramy . Nawet ich wady, takie jak konieczność malowania czy wysoka cena nie zniechęcają nas do nich.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać