ageval.euGadżetyGadżety dla niego › Niekończąca się modyfikacja komputera stacjonarnego

Niekończąca się modyfikacja komputera stacjonarnego

stacjonarny to wyjątkowo wszechstronne urządzenie elektroniczne, które można nieustannie modyfikować tak, aby można było korzystać z najnowszego oprogramowanie. Często osoby od lat posiadające wymieniają dyski, procesory, kości pamięci, płyty główne i zapominając kompletnie o zasilaczu.

Do każdego towaru, producent taśm dołącza dane techniczne. Na ich podstawie klient wie jaki jest pobór energii, czas działania.


Wymiana podzespołów komputera a obciążenie zasilacza


Wymiana procesora, kości przyspiesza pracę komputera, nie wiąże się jednak z dużo większym poborem energii. Większe dyski twarde pobierają już więcej energii i obciążają zasilacz. Największy pobór mocy w komputerze ma karta graficzna, dlatego najczęściej przy jej zmianie powinniśmy zmienić również zasilacz.


Zapomniane


Wymiana zasilacza jest najczęściej zapominana z prostego powodu – nie zwiększa wydajności komputera. W przypadku kiedy podzespoły potrzebują większego napięcia niż dostarcza zasilacz początkowo komputer jedynie nie osiąga pełni swoich możliwości obliczeniowych, z czasem może jednak dojść do uszkodzenia jednego z podzespołów lub spalenia samego zasilacza.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać