ageval.euPracaFinanse firmowe › Na start firmy – biznes plan

Na start firmy – biznes plan

biznesman w krawaciePolskie przepisy przewidują wiele form prawnych, w których można zarejestrować nową firmę. Warto jednak od razu podkreślić, że zdecydowanie najprostszą z nich, a przez to polecaną na początek wszystkim tym osobom, które dopiero rozpoczynają swoje zmagania na wolnym rynku jest indywidualna . Pierwsze kroki w biznesie warto bowiem stawiać ostrożnie, bez narażania się na nieadekwatne wydatki oraz zbyt duże ryzyko, a w razie sukcesu przedsiębiorstwa jego formę prawną można będzie w każdej chwili zmienić.

Niższe koszty

Po pierwsze otworzenie tego rodzaju firmy wiąże się z najmniej skomplikowanymi procedurami oraz stosunkowo niskimi kosztami rejestracji. W tym przypadku można całkiem nieźle wykorzystać zasadę „jednego okienka”, jako że decydując się na standardowe formy opodatkowania i rozliczenia z ZUS-em, być może nie będziemy zmuszeni stawiać się w tych urzędach osobiście. Również wnioski o NIP oraz REGON uda nam się załatwić za pomocą jednego formularza. Co zaś najważniejsze – przy zakładaniu indywidualnej działalności gospodarczej nie obowiązuje żadna minimalna kwota kapitału początkowego.

Łatwiejsza obsługa

Jednoosobowa przy wyborze opodatkowania ryczałtowego charakteryzuje się dość prostym systemem rozliczeń, a również cała reszta księgowości jest jak najbardziej przystępna dla przeciętnego obywatela. Wystarczy prowadzić standardową księgę przychodów i rozchodów, odprowadzać składki oraz terminowo płacić należne sumy fiskusowi, aby móc spokojnie poświęcić resztę energii na właściwą pracę.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać