ageval.euZdrowie & Uroda › Moda na osobistych trenerów

Moda na osobistych trenerów

osobisty trenerObecnie coraz więcej pojawia się publikacji dotyczących treningów, aspektów związanych z rozwojem siły, wytrzymałości fizycznej itd. Skąd ta nagła fascynacja związana z modelowaniem swego ciała na wzór greckich rzeźbiarzy swojej ?

Koszysta oczywiście na tym każdy trener osobisty, ale także zdrowie zainteresowanych. Nie zmienia jednak to faktu, ze wzrost zainteresowania treningami osobistymi jest czymś niezwykłym, szczególnie w krajach gdzie przeciętna waga rośnie.

Przyczyn jest kilka. Natomiast najistotniejszym czynnikiem wzrostu zainteresowania treningami, trenerami lub po prostu siłownią jest współczesny przepływ medialny i wszechobecna reklama.

Moda na fit

Chcąc nie chcąc jesteśmy „bombardowani” różnymi nowinkami związanymi z trenerami osobistymi gwiazd i efektami jakie dzięki nim gwiazdka średniego , bądź dużego formatu osiągnęła. Modzie na bycie fit ulegają zarówno ambitni aktorzy oraz tandetni salonowi, zazwyczaj stanowiący tło. Co najważniejsze wydają krocie na trenerów osobistych i dietetyków , aby prześcignąć konkurencje i być choćby przez chwilę na topie.

a przeciętny zjadacz chleba

Co na to całe zamieszanie mogą odpowiedzieć zwykli obywatele, usytuowani z dala od doradców treningowych, trenerów personalnych oraz zaplecza dietetycznego?

Otóż przykładowy, zwykły kowalski wchodząc na siłownię nie zwraca uwagi na tysiące rozwiązań treningowych. Zazwyczaj podchodzi do tego powierzchownie i to jedynie zasłyszany gdzieś właśnie w mediach lub kolorowej prasie wymysł bogaczy i prezenterów telewizyjnych.
Szkoda ,że taka sytuacja ma miejsce , ponieważ kojarzenie trenerów personalnych z celebrytą nie przynosi słusznego rezultatu. Należy dołożyć starań, aby rozwój świadomości dotyczącej trenerów personalnych wzrastał, a wtedy przyniesie to korzyści zarówno dla trenujących jak i dla trenerów na siłowni. Osobiści trenerzy, będą więcej zarabiać, a świeżo upieczony adept siłowni szybko dojdzie do wymarzonej sylwetki.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać