ageval.euKultura › Mężczyzna okiem mężczyzny

Mężczyzna okiem mężczyzny

Mężczyzna jest jedną z najbardziej znanych person w polskim światku medyczno-literackim. Ten słynny seksuolog, razem z Michaliną Wisłocką, w latach 80 próbował zmienić skostniałą i komunistyczną świadomość seksualna całych rzesz Polaków. Po latach, lecz cel ten został osiągnięty. Mentalność Polaków zmieniała się z czasem, by w końcu zbliżyć się do norm Zachodnich. Rezygnacja z fałszywej skromności i pruderii pozwoliła mieszkańcom Polski odetchnąć głęboka piersią. Dzisiaj wypowiada się po raz kolejny w jednej z najważniejszych kwestii, które nurtowały i poruszały polskie społeczeństwo początku XXI wieku – pisze o kobiecości i męskości. Pierwszą jego próba zmierzenia się z tym tematem była O kobiecie, której kontynuacja O mężczyźnie właśnie trafiła na księgarskie półki. Kiedy tak wybitny jak Lew Starowicz pisze o mężczyźnie, należy oczekiwać, że jego wnioski będą celne i słuszne.

Szukających odpowiedzi na pytania o polskim mężczyźnie odsyłamy do publikacji lew starowicz o mężczyźnie. Znany seksuolog bez skrupułów obnaża wszystkie słabości polskiej "silnej płci".

Na co dzisiaj choruje współczesny mężczyzna?

Pytanie to nie jest bynajmniej dosłowne. Mężczyźni cierpią według Lwa Starowicza bowiem na poziomie o wiele głębszym. Ich cierpienie jest głównie psychicznie i należy mu właśnie na tym poziomie zapobiegać. Kiedy profesor Lew Starowicz pisze O mężczyźnie widzi go jako istotę słabą, uzależnioną od kobiet, na której rękach spoczywa zdecydowanie zbyt duży ciężar. W swojej książce próbuje stworzyć wzorzec męskości, który odpowiedni będzie dla odmienionego świata XXI wieku. Nowoczesny mężczyzna musi znaleźć w sobie siłę, by odmienić własny los i świat.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać