ageval.euPodróże › Metodologia podróżowania

Metodologia podróżowania

Polacy mają znacznie więcej możliwości przemieszczania się, a tym samym podróżowania. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że granice są dla nich otwarte, a również zawartość portfela ułatwia poznawanie innych, bawet tych najodleglejszych miejsc.

pokoje gdynia

Niestety największa liczba Polaków najczęściej decyduje się na poznawanie zakątków zagranicznych, które są dla nich znacznie bardziej atrakcyjne. Problem jednak polega na tym, że polskie społeczeństwo poznaje świat, ale o swoim kraju wie bardzo mało. To przerażające, kiedy zagraniczny turysta pyta, co jest warte poznania, a w zamian otrzymuje ciszę lub wybąkane zdania, które trudno połączyć w coś sensownego. Dlatego od kilku lat w Polsce promowana jest tak zwana turystyka krajowa. Co ciekawe odnosi spore sukcesy. Świadczyć o tym może znacznie większa liczba pokoi hotelowych, które nie są przeznaczone wyłącznie dla zagranicznych turystów.

Poznawanie tego samego miejsca

Wiele osób uważa, że jeśli raz pojechało się w dane miejsce, to już zostało ono poznane. Nic bardziej mylnego. Tym bardziej, że zdecydowana większość poznaje to co znajduje się w przewodnikach turystycznych zapominając o tym co jest ważne, a więc o tym, co tworzy dane miejsce. Dlatego warto zarezerwować pokój hotelowy na kilka dni i każdego dnia odkrywać miejsce pod innym kątem. I tak przykładowo jednego dnia można poznawać dane miejsce pod względem historycznym, drugiego kulturalnym, a trzeciego pod względem kulinarnym. Nie można również zapomnieć o ludziach, bo to przecież oni budują i tworzą dane miejsce. Warto poznać ich specyfikę, porozmawiać z nimi. Często z takiego poznawania powstają niesamowite historie, które stają się pamiątką danego miejsca na całe życie.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać