ageval.euCzas wolnyCiekawostki › Masa niepotrzebnych pudełek

Masa niepotrzebnych pudełek

pudełka kartonoweDwudziesty pierwszy wiek jest domeną wielkich sklepów które nazywa się marketami. Większość towarów które znajdują się w magazynach zapakowanych jest w które później wraz ze sprzętem trafią do konsumentów. Głównym problemem jest to że ludzie nie mają co robić z tego typu rzeczami a jest w Polsce bardzo mało rozpowszechniony. Większość rzeczy takich jak trafia do śmietnika i na wysypisko gdzie czeka na rozkład. W tym czasie jest jednak potrzebna masa innych, nowych pudełek do produkcji których niestety trzeba wycinać drzewa. Pudełka kartonowe są pewnym rodzajem podejścia ekologicznego ponieważ ich rozkład jest zdecydowanie mniejszy niż plastiku ale niestety przyczyniają się także do zagłady planety. z którego wykonywane są takie opakowania nie rózni się właściwie niczym oprócz grubości od zwykłej kartki w zeszycie.

O ile taśma pakowa jest jedorazowa, o tyle pudełka, w których wysyłamy przesyłki, mogą być wykorzystane ponownie. Dobrze jest dbać o ekologię.

Cywilizacyjna pułapka

Człowiek jest jedyną istotą w naszym układzie planetarnym która przystosowuje środowisko pod siebie. Często jednak nie zwracamy uwagi na konsekwencje niektórych czynów powoli wyniszczając własne środowisko naturalne. Pudełka kartonowe mogą być przykładem tego typu podejścia. Recykling jaki staramy się prowadzić jest jednak zbyt mało rozpowszechniony. Papier do produkcji którego potrzebna jest wycinka drzew jest oszczędzany ponieważ dyski komputerowe zastępują tony papierów jakie kiedyś trzeba było zapełnić różnymi danymi. Niestety opakowania wykonane z materiału jakim jest cały czas są utrapieniem dla całej planety.  

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać