ageval.euKultura › Magda Umer – przyjaciółka poetów

Magda Umer – przyjaciółka poetów

Kultura naszego kraju coraz silniej ubożeje. Stoi za tym komercjalizacja publicznych mediów, które wolą nadawać programy z cyklu reality-show, niż przekazywać widzom treści bogate w wartości edukacyjne i intelektualne. Nieodżałowanym wydawać może się fakt, iż w telewizji tak mało znajduje się programów, których tematem mogłaby być muzyka klasyczna lub poezja śpiewana. W tej drugiej dziedzinie od lat prym wiodła na naszej scenie . Trudno wytłumaczyć nieobecność tej niezwykłej kobiety na forum publicznych mediów, tym bardziej, że dawno temu sporo robiła dla telewizji.


Umer


Jej kariera zaczęła się bardzo owocnie na festiwalach piosenki studenckiej w Świnoujściu oraz w Krakowie. Piosenki poetyckie w wykonaniu Magdy Umer to prawdziwa sztuka dla koneserów i osób, których nie zadawala byle melodia ze stacji radiowych. Artystka śpiewa do dziś nie tylko piosenki napisane specjalnie dla niej przez czołówkę polskich autorów oraz kompozytorów, ale sięga także po liczne klasyki polskiej piosenki ze skarbnicy Kabaretu Starszych Panów czy Agnieszki Osieckiej.


Umer


O Magdę Umer upomniało się swego czasu kino, a także teatr. Zagrała w kilku produkcjach niszowych przed wielu laty, kilka z tych obrazów zdobywało nawet nagrody na krajowych festiwalach filmowych, m. In. W Koszalinie. Do historii przeszła jej rola Racheli w przedstawieniu „”. Reżyserował . Mimo że krytyka zmiażdżyła rolę Umer doszczętnie, publiczność oraz recenzenci za oceanem zawsze wymieniali ją w czołówce artystów nadających ton całości przedstawienia. To świadczy o wielkim talencie.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać