ageval.euMotoryzacja › Limuzyny z dawnych lat

Limuzyny z dawnych lat

Oglądając filmy, seriale ukazujące warunki, obyczaje, jakie panowały w latach przedwojennych, czyli okresu dwudziestolecia międzywojennego mamy często wrażenie, że ciekawie byłoby na chwilę przenieść się w tamten okres. Wyobrażamy sobie taką teleportację, gdzie nagle lądujemy w roku 1923 i możemy wszystkiego dotknąć własnymi dłońmi, realnie, a nie tylko za pomocą wyobraźni. Brzmi to trochę jak scenariusz z filmu science-fiction, ale przecież pewnie nie raz chcieliśmy zostać kierowca Toruń i przejechać się nią po mieście w tamtych latach. Jest to całkiem normalne. Warto od czasu do czasu pomarzyć. Szczególnie Toruń, były wtedy godne podziwu. Oddawały ducha tego zamierzchłego okresu.

Czasami na mieście możemy zobaczyć limuzyny toruń, które wyglądają jak te, którymi jeździła mafia w latach dwudziestych poprzedniego wieku.

limuzyny

Ich niedostępność tylko podwyższała ich znaczenie. Dziś wiele osób sta
na samochód, wtedy był to luksus, na który mogli sobie pozwolić tylko bogaci. Jeszcze z jednym kojarzą nam się szykowne limuzyny-mafią. Ale nieistniejącą w Polsce, tylko stanach Zjednoczonych. Gangsterzy pokroju Al Capone, limuzyny i piękne kobiety wokół nich. Jest sporo archiwalnych fotografii przedstawiających właśnie takie „scenki”. Współczesne kino wiele razy starało się ukazać klimat tamtych lat. Musiały w nim występować limuzyny, którymi jeździli najgroźniejsi przestępcy tamtych lat. Ale odchodząc od tematu kryminalistów i ich brudnych interesów, warto zauważyć, że auta były świetne i oddawały ducha oraz ówczesny nastrój panujący czy to w Polsce czy też w Stanach Zjednoczonych. U nas tak prężnie mafia na szczęście nie działała, ale limuzyny za to były. 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać