ageval.euPodróże › Kwatery mają miejsce dla Ciebie! Łódzkie getto czeka, aby poznać jego historię!

Kwatery mają miejsce dla Ciebie! Łódzkie getto czeka, aby poznać jego historię!

mogłaby się wydawać nieciekawym miastem, ale ci którzy tak uważają, bardzo się mylą, ponieważ to kryje w sobie historię jakich mało. również może się poszczycić historycznymi wydarzeniami na swoim terenie oraz patriotyzmem ludzi, którzy walczyli nie tylko za swoje miasto i życie, ale również za samą Polskę. tak samo jak warszawiacy starali się nie złamać niemieckim okupantom. Walczyli nie tylko o siebie, ale również o ludzi z naprzeciwka.

Aby ochłonąć po dniu pełnym wrażeń mozemy skorzystać z kwatery łódź, która nas przenocuje. Po dniu takich atrakcji ważne są chwile odpoczynku oraz spokoju, dojścia do siebie.

Łodzkie getto

fot.http://ccwebsiteclass.net/users/bwatson/April/

Łódzkie

W Łodzi istnieje wiele kwater, które umożliwią każdemu podróżnikowi poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby dowiedzieć się o tym miejscu jak najwięcej. W Łodzi tak samo jak w Warszawie powstało getto dla Żydów, których z każdą chwilą coraz bardziej prześladowano. Mimo to głośniej jest o warszawskim getcie, niż o łódzkim. Należy jednak zacząć od samego początku. Wraz z wejściem wojsk niemieckich na ziemie łódzkie w 1939 roku zaczęła się maskara. Prześladowani byli nie tylko Żydzi, ale również sami łodzianie, którzy mało mieli wspólnego z tym wyznaniem. Problem jednak polegał na tym, iż miasto to było miastem czterech kultur; co nie podobało się Niemcom. Dlatego ich napaście były tak brutalne.

Założenie

Getto powstało w 1940 roku i początkowo 160 tysięcy Żydów. Jednak doświadczenia medyczne, tortury, oraz ciężka zdziesiątkowały „mieszkańców”. Niemcy zaczęli likwidować zarówno getto oraz samych Żydów w 1944 roku. Ci którym, jakiś cudem udało się przeżyć zostali wysłani ostatni m transportem do Oświęcimia, gdzie miał czekać na nich koniec.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać