ageval.euZdrowie & UrodaKomsetyki › Kosmetyki naturalne domowym sposobem

Kosmetyki naturalne domowym sposobem

podbijają rynek, jednak ich cena może zniechęcać. Moda na ekologię powoduje, że wiele ludzi szuka zdrowych rozwiązań również w kosmetologii.

Sklepowe kosmetyki naturalne mogą być drogie, jednak można je wykonać samemu, co pozwala na oszczędność. Takie preparaty bazują przecież na naturalnych składnikach takich jak miód.

Kuchenne

Takie kosmetyki możemy jednak wykonać samemu. Wystarczy kupić średniej ceny krem nawilżający, do którego wciśniemy sok z owoców czy rozpuszczone witaminy. Taka mieszkanka odżywi naszą skórę, podobnie jak maseczki z owoców. Natura dba o człowieka, dlatego warto z niej korzystać. Latem, kiedy podjadamy świeże ogórki, truskawki czy maliny – zróbmy z nich maseczkę, która nada cerze blasku. Gdy skarżymy się szorstką skórę, zaparzmy filiżankę kawy i dodajmy grubego, brązowego cukru. Taką „papkę” wsmarujmy w ciało, szczególnie w okolice brzucha czy ud. Kofeina zawarta w kawie ma działanie pobudzające – działa więc przeciwko cellulitowi. Gdy owiniemy nogi folią spożywczą i zostawimy na jakiś czas, po czym spłuczemy kawową mieszkankę, odkryjemy, że nie tylko ładnie pachnie, ale i jest jędrna oraz gładka.

kosmetyki naturalne

Zrób to sam

Co na ? Kosmetyki naturalne bazują na składnikach takich jak rumianek czy chmiel. Wystarczy robić płukanki do włosów – zioła możemy kupić w każdej aptece, a piwo w sklepie. To naprawdę działa! Innym składnikiem, który znajdziemy w domu to miód. Ma działanie kojące, dlatego warto go wsmarować w suche miejsca, takie jak łokcie, kolana czy usta. To jadalny , dlatego możemy go spokojnie zlizać… Takie alternatywne kosmetyki to dobry pomysł dla tych, którzy uważają, że sklepowe preparaty są zbyt drogie. Przyrządzanie ów może być frajdą. Poza tym, nic nie kosztuje…

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać