ageval.euMotoryzacjaMotoporadnik › Konserwacja samochodu

Konserwacja samochodu

W naszych samochodach, zużyciu ulegają nie tylko materiały eksploatacyjne, ale również wiele innych podzespołów
silnika, które mogą obniżyć jego wydajność, nawet, gdy awarii uległa tylko pompa paliwa.
Takie części, jak sonda lambda najczęściej psują się przez stosowanie złej jakości benzyny, lecz nie zawsze wymiana tych podzespołów przyniesie poprawę osiągów.
Duży wpływ na stan silnika mają też elementy zawieszenia , które powodują, że nadwozie wraz z napędem nie jest narażone na zbyt silne wibracje, choć cierpią na tym przede wszystkim amortyzatory.
Nawet najtrwalsze podzespoły ulegają zwyczajnemu zużyciu, tym bardziej, jeżeli samochód ma za sobą duży przebieg lub minęło kilkanaście lat od jego wyjazdu z salonu.

Jedną z części, którą trzeba często wymieniać w małolitrażowych samochodach jest zawór egr dostępny na http://www.autoczesci-mm.pl/zawor-egr/opel - tutaj znajdziesz go w przystępnej cenie.


Przychodzi również taki moment, dla każdego starszego pojazdu, że jego silnik wymaga znacznie poważniejszych napraw niż wymiana niewielkich podzespołów i materiałów eksploatacyjnych.
Potrzebować wtedy będziemy pomocy warsztatu o znacznie szerszym zakresie usług, który będzie umiał wykonać takie naprawy, jak planowanie głowicy czy szlifowanie wału korbowego.
Wymaga to wysokich kwalifikacji w rękach , ponieważ wiąże się to z wykonaniem bardzo dokładnych pomiarów, których poprawność zależy od tego czy zregenerowany silnik znów będzie pracował z pełną mocą.
Są to naprawy, których koszt wynosi nierzadko połowę wartości używanego silnika, jednak decydując się nawet na jego zakup nie ma nigdy pewności, co do jego stanu.
Poprawnie przeprowadzona , która łączy się z wymianą płynów i środków smarujących powinna zagwarantować spokojne i pewne użytkowanie samochodu ale i również znaczną poprawę osiągów w stosunku do stanu pierwotnego.
Więc jeśli zdarzy się poważna awaria naszego samochodu, która nawet w oczach dobrego mechanika wygląda na małą katastrofę – warto podjąć się naprawy i nie rezygnować z samochodu, który przecież może nam towarzyszyć przez wiele lat.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Warto przeczytać