ageval.euDom › Koks – wysoko energetyczny produkt węglowy

Koks – wysoko energetyczny produkt węglowy

Oferta skupów węgla zawiera m. in. grosze, kostkę, miał węglowy, a także produkty węglowe – i . to stałe paliwo opałowe o największej kaloryczności, najwyższej temperaturze spalania, najmniejszej zawartości związków siarki i substancji niepalnych.

Aby znaleźć węgiel w korzystnych cenach kliknij tu i sprawdź ofertę, z której skorzystało wiele firm oraz klientów indywidualnych.

Aby sprawdzić ceny miału węglowego kliknij tu i zamów wysokiej klasy materiały opałowe importowane przez renomowanego dystrybutora.


Jak powstaje koks


ten powstaje w specjalnych kotłach koksowniczych, gdzie w temperaturze 3000°C i warunkach beztlenowych wytrącają się z węgla kamiennego związki siarki, a biologiczne substancje ulegają wypaleniu. Dzięki temu otrzymujemy w 95% składający się z czystego pierwiastka węgla.

 

Wykorzystanie koksu


Koks rzadko jest wykorzystywany jako opał w domach prywatnych, pali się dość szybko i osiąga bardzo duże temperatury spalania. Dlatego zwykle stanowi uzupełnienie zwykłego węgla, przy rozgrzewaniu pieca. Szybciej uzyskujemy odpowiednią temperaturę i później dokładamy już zwykłego węgla, aby utrzymać określoną temperaturę. Zdecydowanie częściej jest wykorzystywany w zakładach przemysłowych gdzie proces produkcji wymaga dużych temperatur. W domach prywatnych stanowi uzupełnienie dla tkaich opałow jak miał weglowy i węgiel orzech, mieszając ze sobą kilka weglowych opałów oszczędzamy najwięcej.
 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać