ageval.euZdrowie & Uroda › Kobiece sprawy…

Kobiece sprawy…

Wizyta u ginekologa dla niektórych kobiet jest gorsza niż odwiedziny dentysty. Wiele dziewczyn zlewla z kontrolnym póściem do lekarza. Skąd się bierze ten strach?

Pozycja "położnictwo i ginekologia bręborowicz" pokazuje jak powinna wyglądać wizyta u ginekologa. Fotel ginekologiczny straszy bowiem bardziej od tego dentystycznego...

Książka "położnictwo i ginekologia crash course" pokazuje jakie zadania czekaja współcześnie przed ginekologią, która jest wciąż rozwijająca się dziedziną medycyny, gdzie liczy się przede wszystkim zaufanie do lekarza.

Negliż tyłko do połowy

typu „” czy „” podkreślają rolę rozmowy podczas wizyty u ginekologa. Lekarz poznaje pacjentkę, co pozwala jej się oswoić. Dopiero potem proponuje jej badanie. Etyka lekarska nakazuje aby pacjentki nie były w pełnym negliżu – jeżeli badane są piersi, dół ubrania może, a wręcz powinien zostać.

położnictwo i ginekologia crash course

Ginekologia i jej zadania

Uprzedzenia wobec ginekologa nie rodzą się jednak z powodu strachu o nadużycia ze strony lekarza, ale fakt, iż badanie wymusza rozebranie. widzi strefy intymne, dlatego wiele kobiet, zwłaszcza młodych zwyczajnie wstydzi się i krępuje. Rolą lekarza jest uspokojenie pacjentki – „Położnictwo i ginekologia crash course” wskazują jak powinien zachować się w takich sytuacjach lekarz. Tak naprawdę samo badanie trwa ledwo parę minut – ginekolodzy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) są oswojeni z widokiem ciała na fotelu ginekologicznym, dlatego warto się zdystansować. Warto pamiętać, że profilaktyka może często ochronić zdrowie i życie – to właśnie przypomina o takich badaniach jak mammografia czy cytologia. Każda kobieta niezależnie od wieku powinna poddawać się takim kontrolom regularnie – wiedzę o tym matka powinna zaś przekaż swojej córce.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać