ageval.euDom › Klinkier do domu?

Klinkier do domu?

poza miastem to często marzenie wielu rodzin, które mają dość życia w dusznym i tlocznym mieście, którego urbanistyczny krajoberaz przepełniony jest widokiem blokowisk i samochodów.

Budowa domu to droga przez mękę, wybrać klinkier czy inne materiały? To tylko początek dramatu, jakie zazwyczaj się rozgrywa i przyprawia o zawroty głowy.

Wieś spokojna, wieś wesoła

Dom za miastem oferuje przestrzeń i możliwości zbudowania domu o rozmiarach, jakie sami sobie ustalimy. Dwie sypialnie a może trzy? Wybór należy do nas. Następnie ogród, wykończenie i… wtedy wówczas odkrywanych jest najwięcej błędów, które są probematyczne nawet dla tych, których stać na budowę.

klinkier

Rozterki przyszłego właściciela domu

Budowa, choć zlecona rzekomym specjalistom, powinna być jednak regularnie kontrolowana. W innym wypadku możemy bowiem ujrzeć schody, które miały stać w rogu na środku pokoju, bo fachowcom „coś się pomyliło”. Innym kłopotem jest wybór materiałów – czy skorzystać z tańszych, lecz mniej trwałych czy wybrać już te o dobrej renomie, lecz z wyższej półki? Do wykończenia kominka wybrać czy ?

Pieniądze to tylko pieniądze

to zajęcia nie tylko dla tych, którzy posiadają odpowiednie fundusze. Przyszły właściciel domu musi mieć bowiem cierpliwość i wybraźnie. Czy płytki klinkierowe będą dobre, czy sam klikier może posłużyć jako elewacja? Czy schody zostawić drewanien a może je zabudować? Które okna wybrać i jakie meble dokupić do domu marzeń, gdzie przecież wszystko ma być idealne? To tylko parę przykładowych dylematów, od których może rozbolić nas głowa. To czy wybierzemy klinkier, beton czy drewno to tak naprawdę sprawa drugoplanowa, ponieważ najważniejsze jest to byśmy wytrwali do końca, wprowadzili się i żyli wraz z rodziną szczęśliwie. Dom to bowien nie tylko budynek, ale i ludzie w nim.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać